fbpx
Моніторингова записка щодо аналізу готовності освітніх центрів «Крим-Україна» і «Донбас-Україна» до вступної кампанії 2025 року (аналіз вебсайтів) - картинка 1

Моніторингова записка щодо аналізу готовності освітніх центрів «Крим-Україна» і «Донбас-Україна» до вступної кампанії 2025 року (аналіз вебсайтів)

З 1 лютого по 3 березня 2025 року громадська організація «Центр громадянської просвіти “Альменда”» провела моніторинг вебсайтів закладів вищої освіти (далі — ЗВО), на базі яких відкриті освітні центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна».

* Діяльність освітніх центрів регламентується Наказом МОН No 271 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес».

Моніторинг стосувався рівня підготовки ЗВО до вступної кампанії для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій (далі — ТОТ) та рівня доступності інформації щодо вступу, та має показати загальні тенденції в інформаційно-комунікаційній доступності закладів вищої, фахової передвищої освіти для жителів ТОТ напередодні вступної кампанії 2025 року.

Моніторинг проводився через аналіз вебсайтів ЗВО, включених до переліку освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» (далі — ОЦ), за визначеними дослідницькими питаннями (Додаток у моніторинговій записці наприкінці).

Об’єктом моніторингу стали сайти відповідно освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», список яких розміщений на сайті Міністерства освіти і науки України (далі — МОН).

Станом на 01.03.2025 до переліку включено 197 освітніх центрів, кожен з яких має свій порядковий номер. З них 9 дублюються, а саме:

  • Луганський державний медичний університет (54 та 112)**;
  • Маріупольський державний університет (24 та 186);
  • Вінницький національний технічний університет (3 та 188);
  • Луцький національний технічний університет (6 та 190);
  • Волинський національний університет імені Лесі Українки (7 та 191);
  • Надслучанський інститут Національного університету водного господарства та природокористування (111 та 192);
  • Відокремлений структурний підрозділ «Боярський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» (48 та 193);
  • Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (89 та 194);
  • Національний авіаційний університет (171 та 195).
** У дужках використано порядкові номери відповідно до переліку ОЦ.

Серед списку ОЦ є заклади освіти, які мають спільний сайт:

  • Криворізький навчально-науковий інститут Донецького державного університету внутрішніх справ;
  • Донецький державний університет внутрішніх справ;
  • Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка.

Фаховий мистецький коледж ЛДАКМ не має власного сайта, інформація про нього розміщується в окремому розділі сайта Луганської державної академії культури і мистецтв. Така ж ситуація з Фаховим коледжем мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатської академії мистецтв — інформація про нього розміщена на сайті Закарпатської академії мистецтв.

Враховуючи особливості розміщення інформації, далі в аналізі зазначені заклади освіти будуть рахуватися як окремі.

Серед списку закладів освіти (далі — ЗО), розміщених на вебсайті МОН, є два приватних:

  • ПрАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом»;
  • Сєвєродонецький інститут приватного акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад “Міжрегіональна академія управління персоналом”».

Для об’єктивної оцінки в кількісних показниках орієнтуємося на 188 освітніх центрів. Дублікати розміщені під номерами: 112, 186, 188, 190, 191, 192, 193, 194, 195.

Що показав аналіз: чи готові освітні центри при закладах освіти України до нової хвилі вступників з ТОТ? 

Шукайте висновки, а також ключові рекомендації для органів державної влади та освітніх центрів у моніторинговій записці нижче:

Моніторингову записку підготовлено за фінансової підтримки чеської організації People in Need (People in Need Ukraine), у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст цієї моніторингової записки є виключною відповідальністю ГО «Центр Громадянської Просвіти “Альменда”» і не обов’язково відбиває позицію People in Need.