fbpx
Аналітичний звіт «Зруйноване дитинство: сім місяців війни крізь призму прав дитини» - картинка 1

Аналітичний звіт «Зруйноване дитинство: сім місяців війни крізь призму прав дитини»

Майже вісім місяців проминуло від початку нового етапу восьмирічної російсько-української війни. Повномасштабне вторгнення о 5-й ранку 24 лютого 2022 року військ Російської Федерації в Україну не залишило жодного міста, яке не зазнало наслідків збройної агресії. Але найбільш вразливою групою стали 7,5 млн. дітей країни. Кожного дня все більше українських дітей потерпають від жахіть цієї війни: гинуть, скалічуються, втрачають доступ до гуманітарних потреб, стають внутрішньо переміщеними особами й біженцями в інших країнах, потрапляють під обстріли, стають заручниками російських військових і жертвами викрадення, отримують глибокі травми від насилля, зокрема й сексуального.


Внаслідок нападів із застосуванням зброї вибухової дії в населених пунктах України було пошкоджено чи зруйновано дитячі будинки, школи, лікарні, системи водопостачання, електростанції, місця притулку мирних мешканців. Війна в Україні- це криза захисту дітей і прав дітей.

У цьому звіті зібрано й проаналізовано інформацію про основні порушення, здійснені щодо дітей у ситуації збройного конфлікту (grave violations against children) за період з 24 лютого по 24 вересня 2022 року.

Аналітичний звіт «Зруйноване дитинство: сім місяців війни крізь призму прав дитини» підготовлено Центром громадянської просвіти «Альменда» у межах проєкту «Хроніки зруйнованого дитинства». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.