fbpx
Як отримати свідоцтво про загальну середню освіту якщо ви знаходитесь на тимчасово окупованій території? - картинка 1

Як отримати свідоцтво про загальну середню освіту якщо ви знаходитесь на тимчасово окупованій території?

  1. 1. Отримання свідоцтва про загальну середню освіту через індивідуальну форму здобуття освіти (екстернат)
  2. Також для вашої зручності ви можете завантажити пояснювальну інфографіку у форматі PDF.
  3. 2. Отримання свідоцтва про загальну середню освіту через Освітнці центри при закладах вищої освіти.
  4. Також для вашої зручності ви можете завантажити пояснювальну інфографіку щодо отримання свідоцтва через Освітні центри у форматі PDF.

Якщо ви знаходитесь на тимчасово окупованій території або виїхали на підконтрольну Україні територію чи в іншу державу, та не маєте українського документу про загальну середню освіту (свідоцтва) ви можете отримати його в дистанційному режимі.

Ми підготували для вас детальну інформацію про можливі способи отримання свідоцтва.

Навіщо може знадобитися український документ про загальну середню освіту (свідоцтво)?

  • Якщо ви плануєте вступити до українського закладу вищої чи фахової передвищої освіти.
  • Якщо ви плануєте вступити до європейського закладу вищої освіти.
  • Якщо ви хочете працевлаштуватися в Україні чи Європі.

Тож, існує два шляхи отримання такого документа:

  1. через індивідуальну форму здобуття освіти (екстернат);
  2. через освітні центри.

1. Отримання свідоцтва про загальну середню освіту через індивідуальну форму здобуття освіти (екстернат)

Алгоритм дій задля отримання документа про загальну середню освіту за індивідуальною формою здобуття освіти, що регулюється Положенням про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Зарахування на таку форму навчання може відбуватись протягом всього навчального року.

  1. Спершу необхідно обрати заклад загальної середньої освіти (школу, ліцей, гімназію), зв’язатись з ним (для цього можна використовувати електронну пошту) та дізнатись чи забезпечують вони екстернатну форму навчання.
  2. Далі, у разі позитивної відповіді, потрібно подати заяву, ваш документ, що підтверджує особу (наприклад свідоцтво про народження) та будь-який український документ, який підтверджує проживання на окупованій території (наприклад, відповідний витяг з ДІЇ). А також Освітню декларацію (у випадку відсутності документа про базову освіту (за 9 класів), з її заповненням вам може допомогти заклад освіти. Усі ці документи (їх скановані копії) можна надіслати за допомогою електронної пошти.
  3. Згодом, після зарахування, необхідно скласти ДПА з предметів: «Українська мова», «Українська література», «Історія України», «Географія», «Основи правознавства», «Захист України» для отримання документа про базову освіту (за 9 класів). Для отримання документа про повну загальну середню освіту (за 11 класів) необхідно скласти атестацію та річне оцінювання з усіх навчальних предметів, обов’язкових для вивчення відповідно до освітньої програми.
  4. Після цього ви отримаєте про свідоцтво про базову середню освіту чи свідоцтво про повну загальну середню освіту.

На слайдах та відео нижче ви можете знайти описану процедуру.

.

.

Також для вашої зручності ви можете завантажити пояснювальну інфографіку у форматі PDF.

2. Отримання свідоцтва про загальну середню освіту через Освітнці центри при закладах вищої освіти.

Отримання українського документа про загальну середню освіту через Освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” регулюється Наказом МОН № 271 “Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на територіях, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес”. 

Освітні центри виконують допоміжну функцію для вступника з ТОТ, а також для осіб, які перемістились з ТОТ після 01 січня року вступу, та допомагають із низкою питань таких як отримання документа про загальну середню освіту, поселення в гуртожиток, отримання довідки ВПО тощо. Вони створюються на базі приймальних комісій закладів вищої освіти.

З переліком Освітніх центрів можна ознайомитись за цим посиланням.

Тож, покровий шлях отримання свідоцтва через Освітній центр.

  1. Спершу оберіть заклад вищої освіти, на базі якого створений Освітній центр, та зверніться до нього за консультацією. Зробити це можна у будь-якій зручній для вас формі (месенджери, електронна пошта тощо). У свою чергу Освітній центр надасть вам інформацію щодо уповноваженого закладу середньої освіти (школи, ліцею, гімназії). 
  2. Після цього необхідно звернутись до такої школи, у будь-який зручний спосіб (месенджер, електронна пошта тощо) та надіслати наступні документи: -заяву; -документ, що посвідчує особу, заповнену світню декларацію (представники Освітнього центру допоможуть із її заповненням) та ваше фото. За можливості інші документи, які можуть підтвердити інформацію в освітній декларації.
  3. Після подачі документів необхідно скласти два річних оцінювання: з української мови та історії України. Це можна зробити онлайн,  шляхом дистанційної індивідуальної співбесіди з відеофіксацією. 
  4. Потім уповноважений заклад загальної середньої освіти сформує та надішле довідку до освітнього центру про те, що ви склали ці річні оцінювання та замовить свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти, яке надійде через певний час.
  5. Після цього можна починати процедуру вступу до закладу вищої освіти, на базі якого створений Освітній центр, який допомагав вам.

Хочемо наголосити, що отримання документа про загальну середню освіту за допомогою Освітніх центрів зазвичай використовується з метою вступу до закладу вищої освіти, на базі якого створено цей Освітній центр.

На слайдах та відео нижче ви можете знайти описану процедуру.

.

.

Також для вашої зручності ви можете завантажити пояснювальну інфографіку щодо отримання свідоцтва через Освітні центри у форматі PDF.