fbpx
Зміни на КПВВ: абітурієнти та студенти з ТОТ не повинні проходити обсервацію - картинка 1

Зміни на КПВВ: абітурієнти та студенти з ТОТ не повинні проходити обсервацію

Питання вступу до українських вищих навчальних закладів для дітей з тимчасово окупованого Криму після анексії півострова мала свої певні труднощі. А в цьому році пандемія COVID-19 поставила її під сумніви. Адже  запроваджені захисні заходи передбачали не тільки проблеми із перетином адміністративного кордону , а й необхідну обсервацію (проведення часткових ізоляційно-обмежувальних і протиепідемічних заходів) на протязі 14 днів. Зрозуміло, що обсервація «ставила хрест» на можливості вступу для дітей з тимчасово окупованого Криму. 

Враховуючи складну ситуацію український уряд вніс зміни до певних документів і ВІДМІНИВ ОБСЕРВАЦІЮ для дітей з тимчасово окупованого Криму, які вступають до вишів України та їх батьків (Постанова Кабінету Міністрів України від 29 травня 2020 р. № 424»).

Отже тепер абітурієнти та абітурієнтки з тимчасово окупованого Криму можуть спокійно їхати та складати ЗНО або вступати за спеціальною процедурою через Освітні центри «Крим-Україна».

Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392

7. Затвердити Порядок проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, що додається.

Підставами для обсервації особи є:

… перетин державного кордону особою (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад,  учасників зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою);

перетин особою контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, учасників зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою).

Порядок проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392

1. Цей Порядок визначає механізм організації роботи місць обсервації та обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, учасників зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом  SARS-CoV-2) (далі – особи).

Дія цього Порядку поширюється також на осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, учасників зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них,  через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2).