Шлях у прірву: Кримський Федеральний університет
Російська гігантоманія направлена в першу чергу на створення умов для контролю. Не дарма з самого початку окупації Криму почалося «зачищення» вищої освіти півострова. Це відбувалося шляхом створення Кримського Федерального університету (створений 4 серпня 2014 року розпорядженням російського уряду № 1465-р). Як гігантський порохотяг КФУ втягнув на протязі року практично всі заклади вищої освіти окупованого Криму (окрім Севастополя). Спочатку десятий федеральний університет увібрав в себе 8 академій і інститутів, 5 коледжів і центрів, 11 філій по всьому Криму і 7 наукових організацій. Трохи пізніше КФУ «підбирав» й інші навчальні та наукові заклади (дивись інформацію після статті). І з цього часу розпочався «шлях до прірви». Якщо до початку російської окупації в Криму навчалося біля 60 тисяч студентів та студенток, то після поглинання кримських вишів КФУ їх кількість стрімко скоротилася десь на 30% (понад 10 тисяч студентів та студенток перевелися до вишів України, ще декілька тисяч – до російських вишів, окрім того була скорочена кількість вступників та вступниць).
І з кожним роком кількість контингенту КФУ скорочується. Цей рік теж не став виключенням – загальна кількість студентів та студенток, які навчалися у КФУ зменшилася на 6% (на 1878 осіб)
Екстраполюючи ситуацію можливо чітко побачити скорочення кількості студентів та студенток КФУ, що разом із підвищенням плати за навчання, вказує на дуже складну ситуацію у вищій освіті окупантів в Криму.
На початок 2019 року до складу КФУ входили:
- Таврійський національний університет
- Таврійська академія
- Медична академія ім. С. І. Георгієвського
- Академія біоресурсів і природокористування
- Академія будівництва і архітектури
- Фізико-технічний інститут
- Інститут економіки і управління
- Гуманітарно-педагогічна академія
- Євпаторійський інститут соціальних наук
- Інститут педагогічної освіти і менеджменту
- Севастопольський економіко-гуманітарний інститут
- Таврійський коледж
- Медичний коледж
- Бахчисарайський коледж будівництва, архітектури та дизайну
- Агропромисловий коледж
- Прибрежненський аграрний коледж
- Технікум гідромеліорації та механізації сільського господарства
Олег Охредько,
експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».