fbpx
20 Ювілейний Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA! - картинка 1

20 Ювілейний Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA!

5 листопада в м. Чорноморськ відбудеться урочисте відкриття, за участі представників місцевої влади, 20-го Ювілейного Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Регіональним представником 20 Мандрівного Docudays UA в м.Чорноморськ є Центр громадянської просвіти “Альменда”. Громадська організація з Ялти, яка організовувала до окупації проведення Мандрівного фестивалю в Криму, а потім в м. Бердянськ (Запорізька область).

Для Чорноморська Фестиваль досить нове явище, адже проходитиме лише другий рік. Проте минулого року Мандрівний Docudays UA зібрав багато позитивних відгуків від містян.

 Тема цьогорічного Фестивалю – «Образ Майбутнього», той, що ми будуємо самі спільними зусиллями.

Це розмова про справедливість — невідворотне покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про відбудову після нашої перемоги — без пластикових лебедів і розфарбованих шин на газонах і дитячих майданчиках від ОСББ.  Про те, як по-справжньому модернізувати наші міста та селища, зробити їх красивими й зручними, сучасними, доступними, орієнтованими на пішоходів — старих і малих, і покалічених війною. Це розмова про те, як очистити наші води й землі від забруднень і мін, які нам у великій кількості залишають окупанти.

Як кожен і кожна з нас може допомогти відновленню України? На яку підтримку може розраховувати Україна? Зокрема, за відповідями звернемось до Декларації Лугано. «Її основа — сім Луганських принципів, — сказав президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс. — Вони визначають початок процесу відновлення, критерії та методи відновлення». Ми говоритимемо про все це під час фестивалю і в діалозі будемо намагатися сформулювати нову українську мрію.

Тему 20 Мандрівного Docudays UA творчо відображає головний фестивальний ролик. Його основу створив український художник Микита Лиськов за мотивами власної анімації «Вигаданий пейзаж». Музичний супровід до ролика написав український музикант Антон Байбаков. Цьогоріч Фестиваль обрав мінімалістичний дизайн — просто чистий білий аркуш. Щоб нікому не заважати малювати в уяві власний образ майбутнього.

Майже всі фільми фестивальної програми 20 Docudays UA матимуть описові субтитри, а 8 стрічок — аудіодискрипцію (звукоопис).

За умов воєнного стану, безпека наших глядачів і глядачок — найпріоритетніше завдання, тому ми проводимо офлайнові публічні заходи тільки там, де можна про неї подбати. 

Кінопокази в м. Чорноморськ триватимуть з 5 по 20 листопада, всього буде продемонстровано 10 кінострічок, серед яких: «Вбивство журналіста», «Ліс, Ліс», «Прокидаючись у тиші», «Вівчар», «89 днів», «Під крилом ночі»,  «Гості з Харкова», «Наша робо сім’я», «Друге дихання», «Нескорений Херсон».

Повний перелік документального кіно 20 міжнародного Мандрівного фестивалю Docudays UA представлений на сайті в розділі Програма.

Окрім кінопоказів запланована також виставка дитячих малюнків з тематики фестивалю «Образ майбутнього».

Партнерами Мандрівного фестивалю в місті стали: Управління освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, відділ культури Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області Центр позашкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області Палац культури і мистецтв м.Чорноморськ, МО “Чорноморський Молодіжний Простір Chodvizh”, Громадська Організація “Польський Дім”, Чорноморський музей образотворчих мистецтв ім. О. Білого, Школа лідерів.

Медіа партнером виступає телерадіокампанія “ІТ-3”

Контактний телефон, щоб дізнатися деталі, точний час та місце проведення відкриття та кінопоказів: 0661751829

 

Всього Мандрівний Docudays UA побуває у 22 областях України. Покази, дискусії та інсталяції відбудуться також за кордоном в Ірландії, Норвегії, Польщі та Німеччині для українських спільнот. 

Організатори Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA!:

  • Громадська організація «Докудейз»:
  • Українська Гельсінська спілка з прав людини
  • Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»
  • ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

  20 Мандрівний Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства США в Україні. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

«Докудейз» — це неприбуткова громадська організація, що реалізує культурні та просвітницькі проєкти на перетині кіно та прав людини в Україні та за кордоном. Серед них: Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA DOCU/CLUB, правозахисна програма RIGHTS NOW!, онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, платформа розвитку української кіноіндустрії DOCU/ПРО й майстерня документалістики DOCU/КЛАС, а також Міждисциплінарна програма Docudays UA DOCU/СИНТЕЗ й «Архів війни», започаткований спільно з ініціативою INFOSCOPE.