fbpx
Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 1

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

В місті Чорноморськ вперше відбувся Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. 

Як розповідає Олег Охредько – Регіональний координатор фестивалю у Бердянському районі та аналітик ЦГП “Альменда”: “Наприкінці березня фестиваль проходить в Києві, а потім розїжджається восени та на початку зими по території України. На жаль, цього року не змогли провести фестиваль у Києві в березні, він відбувався вже восени. І найкращі фільми фестивалю поїхали до регіонів”.

Цього року фестиваль має тему «Надзвичайний стан», яка стала дуже зрозумілою та близькою всім українцям та українкам. На жаль, через окупацію фестиваль не відбувся в місті Бердянськ, де наша організація проводила його раніше, але завдяки таким, хоча й негативним обставинам, долучитися до фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA змогли мешканці Чорноморську. 

Так 7 грудня відбулося відкриття фестивалю та показ першого фільму «Фортеця Маріуполь. Орест».

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 2

Серед глядачів були люди різних вікових категорій. Але особливо фільм зачепив дітей. 

Один 11 річний хлопчик після перегляду поділився своїми враженнями: «Цей фільм потрібно показувати. Зараз для декого відсутність електрики – це привід прогуляти урок, повітряна тривога – знову ж таки можливість не відвідувати урок. Але ж іде війна і багато дітей знаходяться під обстрілами у підвалах … і треба, щоб про це пам’ятали».

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 3

Однією з особливостей цьогорічного фестивалю стало проведення фотовиставки “Нескорений Херсон” відомого херсонського фотографа, фотокореспондента Медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова.

Ця фотоісторія про жагу до свободи сміливих та безстрашних херсонців, про їхній спротив російській окупації.

Відкриття фотовиставки відбулося 8 грудня за участі автора фотографій – Олександра. Сама виставка тривала в Чорноморську до 17 грудня і всі бажаючі місцеві жителі могли вільно її відвідати та окунутися в емоційно-важкі моменти перших днів окупації нескореного Херсона. 

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 4

9 грудня відбулося два кінопокази – один онлайн, а другий офлайн.

Зранку відбулась онлайн-зустріч учнів та вчителів Чорноморського економіко-правового ліцею та Бердянської загальноосвітньої школи для перегляду та обговорення фільму «Літургія протитанкових перешкод» (режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук). 

В той же день вперше прийняли участь у 19 Мандрівному міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA й виховательки дошкільних закладів освіти Чорноморська. 

Олег Охредько розповів про фестиваль та запропонував обговорити питання, яке в наші дні стає все більш важливим – питання дітей, які залишилися без батьківської опіки. Після обговорення учасниці переглянули фільм “Будинок із скалок” (режисера Сімоан Леренґа Вільмонт). 

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 5

А ось 10 грудня у Міжнародний день прав людини відбувся незвичайний кінопоказ, а телеміст, який об’єднав учасників 19 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA з чотирьох містах України – Чорноморську, Дніпра, Черкас та Харкова.

Учасники зібралися для перегляду фільму “Фортеця Маріуполь” української режисерки Юлії Гонтарук. Найяскравішим моментом телемосту став момент, коли до обговорення фільму приєднався головний герой цього фільму – Дмитро Козацький. 

11 грудня учасниками кінопокази стали діти з місцевого гуртка “Паперопластика” Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради. Крім перегляду фільму “Літургія протитанкових перешкод” діти намалювали свої враження від кінострічки.

Ці малюнки дітей були продемонстровані з 17 по 21 грудня разом з фотографіями з кінопоказів. Кожен охочий міг їх переглянути та зрозуміти почуття дітей по відношенню до сьогоднішньої війни.

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 6

12 грудня в Центрі позашкільної освіти Чорноморської міської ради відбувся показ фільму «Світло, всюди» для групи лідерів молоді Чорноморська. 

А 13 грудня для працівниць Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради був влаштований показ фільму “Літургія протитанкових перешкод”.

14 грудня відбулось два останніх кінопокази цьогорічного Мандрівного фестивалю в місті Чорноморськ: для представниць Центру професійного розвитку педагогічних працівників Чорноморської міської ради – фільм «Мир та спокій», та для заступників директорів з виховної роботи – стрічка “Я не хотіла робити фільм про війну”

Крім перегляду фільму був проведений майстер-клас та розфарбування патріотичних еко-сумок для представниць Центру професійного розвитку педагогічних працівників Чорноморської міської ради.Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 7

А також Олег Охредько – регіональний координатор фестивалю у Бердянському районі та аналітик ЦГП “Альменда” провів семінар для заступників директорів з виховної роботи щодо ролі пропаганди в сучасному світі і особливо її вплив під час російської агресії в Україні.

Кінопокази, семінари та виставки – як в Чорноморську вперше пройшов 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - картинка 8

Ми дякуємо партнерам, які надали свої локації для проведення Фестивалю в м. Чорноморськ – Відділ освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, Відділ культури Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, Центру професійного розвитку педагогічних працівників, Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, Музею образотворчих мистецтв ім. А.М. Білого.

Раді, що Фестиваль так позитивно був прийнятий жителями Чорноморська. До нових зустрічей в наступному році.