fbpx
18-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA-2021 у Бердянську - картинка 1

18-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA-2021 у Бердянську

З 3 по 17 жовтня в гібридному форматі стартує 18-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Бердянську. Попри пандемію COVID-19, мешканці міста Бердянськ зможуть побачити найцікавіші документальні стрічки про права людини. У відповідь на виклики пандемії у межах Мандрівного Docudays UA відбудяться покази в форматі онлайн.

Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Повне одужання», присвячена праву людини на здоров’я. Разом поміркуємо про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас. Заглибимося в проблеми системи охорони здоров’я, які оголила коронакриза, та будемо шукати шляхи до їхнього вирішення. 

Поговоримо про страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та на які обмеження прав довелося піти в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне – як дійти до повного одужання?

Цьогорічна ідея Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2021 у Бердянському районі – Малюємо Мандрівний. Шляхом візуалізації емпатійного стану після перегляду фільмів під час фестивалю, ми обговоримо право людини на здоров’я, яке є одним з найвищих соціальних цінностей, а його утвердження й забезпечення розглядається як головний обов’язок держави та один з основних пріоритетів державного управління. На жаль, не у всіх країнах зважають на це право і нехтуючи здоров’ям своїх громадян та громадянок, влаштовують корупційні схеми в системі охорони здоров’я, підробляють ліки, невірно оформлюють історії хвороби, тощо.

За допомогою візуальної емпатії будемо обговорювати порушені права людини, які представлені в фільмах. Емпатія – це розуміння відносин, почуттів, психічних станів іншої особи в формі співпереживання. Це розуміння емоційного стану людини.

Крім того фестиваль не обмежується лише кінопоказами. Під час Мандрівого також відбудеться семінар для молоді «Права людини через візуальне мистецтво». Сьогодні передача інформації через візуальні джерела займає одне з головних місць у отриманні інформації, що дозволяє маніпулювати людиною. Тому надання можливості знати й використовувати візуальні джерела створює передумови для розвитку розуміння шляхів маніпуляцій і надає можливості поширенню інформації про права. За допомогою візуального мистецтва проведемо обговорення щодо прав людини, висвітлимо їх порушення та зображено шляхи подолання порушень.

Під час фестивалю відбудеться майстер клас з правополушарного малювання з батьками дітей з інвалідністю. Правополушарне малювання показує можливості людини, коли відкриваються нові можливості, про які навіть не підозрював. Це приклад для учасників/ць рухатися в інших напрямках, в тому числі й в питаннях захисту прав дітей. Під час майстеркласу поговоримо щодо подолання посттравматичного синдрому після народження дитини з інвалідністю та обговоримо питання щодо захисту прав батьків та новонароджених дітей. Присутні батьки поділяться своїми методами подолання складнощів у вихованні дітей з інвалідністю.

Також в межах фестивалю буде проходити виставка малюнків та світлин (“Повне одужання”). Малюнки та світлини створять ефект емпатійної візуалізації Мандрівного у Бердянську. Виставка буде розміщена у ЦДЮТ та Центральній бібліотеці міста. Її зможуть подивитися всі бажаючи – гуртківці та їх батьки, відвідувачи/ки бібліотеки. 

Виставка світлин (світлини з показів, які будуть переведені у малюнковий формат за допомогою цифрових технологій) та малюнків учасників та учасниць гуртку малювання ЦДЮТ, які будуть намальовані після перегляду фільму (Повне одужання). Малюнки та світлини створять ефект емпатійної візуалізації Мандрівного у Бердянську.

 

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу про права людини. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

 

Графік відкритих подій Мандрівного Docudays UA в Бердянську:

Кінопокази (офлайн):

  • 03.10.2021 18:00 – «Колектив» (бульвар Шевченка)
  • 04.10.2021 18:00 – «Тваринне чуття» (набережна)
  • 07.10.2021 18:00 – «Син вулиць» (набережна)
  • 09.10.2021 12:00 – «Невидимі» (Бердянська міськ-районна організація Товариства Червоного Хреста України, вул. Привокзальна, 42 )
  • 16.10.2021 18:00 – «А ночі вже більше не буде» (бульвар Шевченка)

 

Майстер-клас:

  • 14.10.2021 12:00 – Майстер-клас з правополушарного малювання (Бердянська міськ-районна організація Товариства Червоного Хреста України, вул. Привокзальна, 79)

 

Фестиваль – не політичний і не комерційний. 

Всі події організовані та будуть проведені з усіма необхідними заходами безпеки в зв’язку із карантинними обмеженнями COVID-19 

Контакти організаторів: okhredko@gmail.com , 066-175-18-29 (Олег Охредько) 

 До зустрічі на фестивальних подіях!