Звернення Архієпископа Кримського Климента

Уродженець Сімферополя, керівник Кримської єпархії, голова  місії УПЦ Київського Патріархату в Італії Архієпископ Кримський Климент зробив публічне звернення

Генеральному секретарю ООН, Голові ОБСЄ, Країнам Будапештського меморандуму, Президенту України, Президенту РФ, Президенту США, Прем`єр-міністру Великої Британії, Президенту Франції, Голові Китайської Народної Республіки, Представництву Європейського Союзу
klimentТекст звернення:

ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Архієпископа Сімферопольського і Кримського

Української Православної Церкви Київського Патріархату КЛИМЕНТА

 

Минув рік геополітичних протистоянь на Європейському континенті, заручниками якого стали громадяни України, що проживають на території Кримського півострову.

Рік переслідувань, катувань та тортур українців на півострові. Рік наступу на українську церкву, українську освіту, українську культуру, знищення україномовного інформаційного простору на терені Криму змусили мене зробити дане звернення.

Очевидними фактами й не розслідуваними справами є минулорічні захоплення церкви на честь Священномученика Климента в місті Севастополь та церкви на честь Андрія Первозванного в селі Перевальному, спалення дачного будинку керуючого єпархією в селі Мраморне Сімферопольського району. Через загрозу втрати бізнесу за підтримку віруючих Київського Патріархату протягом шести місяців 2014 року були закриті парафії, які розташовувались у приміщеннях, наданих українськими бізнесменами у містах Саки, Красноперекопськ, Керч.

У черговий раз місцева кримська влада організувала рейдерське захоплення частини приміщень, що належать Кримській Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату в Сімферополі. 29 травня 2015 року відбувся аукціон оренди приміщення площею 112,6 квадратних метри, що знаходиться на 1-му поверсі по вулиці Севастопольська, будинок 17 міста Сімферополь. Саме це приміщення знаходиться в оренді Кримської Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату. Аукціон організували й провели «Міністерство майнових і земельних відношень Республіки Крим» без повідомлення орендаторів цього приміщення. Фактично відбувається черговий захват приміщень Кримської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Саме тому від імені нашої релігійної спільноти та від імені українців у Криму я звертаюся до міжнародної спільноти із закликом невідкладно зробити все можливе для допомоги українцям в Криму захистити свої національні та релігійні права, не допустити їхнього силового витіснення з рідної землі та асиміляції.

14EEB993-5E2F-4F57-9407-F5A156403209_cx0_cy10_cw0_mw1024_s_n_r1

ВВАЖАЮ:

–  недопустимим є переслідування кримчан за їх релігійною приналежністю.

– недопустимим є захват приміщень Кримської Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату.

– недопустимим є переслідування активістів руху «Євромайдан-Крим», які відстоювали свою позицію мирним шляхом, організовуючи мирні акції на підтримку європейського вибору українців.

– недопустимим є переслідування українців Криму, що залишаються громадянами України і є носіями української мови, української культури.

– недопустимим є закриття класів з українською мовою навчання, знищення української школи-гімназії в Сімферополі, фактичне знищення семи україномовних шкіл, що знаходяться на території півострову.

– недопустимим є знищення україномовних видань, газети «Кримська Світлиця», приміщення якої забрала місцева влада.

– недопустимим є зменшення кількості україномовних телевізійних та радіо програм українською мовою в кримському інформаційному просторі.

– недопустимим є перейменування українських установ: будинків культури, театрів, бібліотек та шкіл.

– недопустимим є заборона проведення мирних акцій та зібрань біля пам’ятних місць українців, зокрема біля пам’ятника Тарасу Шевченка у м. Сімферополі на його роковини.

– недопустимим є затримання українців в містах і селах Криму, що одягають національний одяг – вишиванки.

ЗВЕРТАЮСЯ:

до міжнародних організацій: Організації Об`єднаних Націй та Організації з Безпеки Співробітництва в Європі;

до держав-гарантів цілісності України, які підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, – США, Великобританії та Росії, Франції та Китаю;

до держав Європейського Союзу

із закликом вжити рішучих заходів для захисту базових принципів прав і свобод людини в Криму.

Вважаю актуальним і доцільним вже сьогодні вирішити питання на міжнародному рівні щодо негайного запровадження міжнародної місії для моніторингу прав людини та дискримінованих етнічних спільнот на кримському півострові.

Прошу Вас розглянути на рівні міжнародних переговорів питання забезпечення прав та свобод українців Криму та питання функціонування Кримської Єпархії Української православної церкви Київського Патріархату на півострові Крим.

 

З повагою,

Архієпископ Сімферопольський і Кримський

Української православної церкви

Київського Патріархату КЛИМЕНТ

 

т. +79788064283

climentort@ukr.net

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.