fbpx
У Міжнародний День Миру Київ приєднається до Всеукраїнської акції на підтримку діалогу між переселенцями та приймаючими громадами - картинка 1

У Міжнародний День Миру Київ приєднається до Всеукраїнської акції на підтримку діалогу між переселенцями та приймаючими громадами

21 вересня весь Світ відзначаєДень Миру (InternationalDayofPeace), як день глобального припинення вогню та відмови від насильства. Щороку в багатьох країнах світу проходить Хода Миру, учасники якої висловлюють безумовну підтримку Організації Об’єднаних Націй у її роботі, спрямованій на мир у всьому світі.

В України цей день відмічатимуть особливо. Громадські організації, національно-культурні товариства, ініціативні групи ВПО від Сєверодонецька до Ужгорода й від Києва до Костянтинівки вийдуть на акцію до Міжнародного дня Миру задля налагодження порозуміння та діалогу всередині українського суспільстві та привернення міжнародної уваги до анексії Криму й військовою агресії РФ на Донбасі.

В Києві акція відбудеться о 13:00 під стінами міністерва освіти та науки.

Координаторами акції виступає Центр громадянської просвіти “АЛЬМЕНДА”

Багато небайдужих вже долучилося до міжрегіональної акції у своїх містах та містечках. Населенні пункти, що приєдналися до відзначення Дня Миру в Україні можна побачити на карті акції.
Причиною проведення акції є перш за все тотальне панування стереотипів про переселенців у суспільстві, яке може призвести до геттоізації ВПО та заглибленню конфлікту всередині суспільства. Про це свідчить Аналітичний звіт «Чи бачили ви Буратіно?» за результатами дослідження стереотипів по відношенню до внутрішньо переміщених осіб в Україні, яке було проведено Літературним угрупованням «СТАН» (Луганськ) спільно з громадською ініціативою «Культурний діалог» (Кременчук) та низкою громадських об’єднань за підтримки фонду NationalEndowmentforDemocracy та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Нажаль допомога ВПО від міжнародних фондів, громадських організацій та органів влади не завжди є ефективною. На думку дослідниці Роберти Кохен, громадянське суспільство стане ефективним тільки після того, як запитає у самих переселенців щодо їх потреб та проблем, з якими вони стикаються. Про це Роберта розповідає у своїй дослідницькій роботі «Listeningtothevoicesofthedisplaced: LessonsLearned», що аналізує близько 800 інтерв’ю з ВПО по всьому світу.

Саме тому в України акція до Міжнародного дня Миру відбудеться у форматі «Живої бібліотеки». Активні переселенці стануть головними героями події та поділяться своїми проблемами та баченням інтеграційної політики з чиновниками, педагогами, культурними діячами та місцевими мешканцями.

Головною вимогою акції є розробка та впровадження багатопрофільної програми інтеграції ВПО органами місцевого самоврядування, культурними установами, громадськими організаціями та закладами освіти.

Долучитися до міжрегіональної акції може кожен. Для цього потрібно зв’язатися з координаторами акції:
Руслан Нечипорук (Київ)ruslan250692nechiporuk@gmail.com+380953616760
Ольга Палінчак (Ужгород)olga.palinchak@gmail.com+380668306229
Ярослав Мінкін (Луганськ)stan.art.group@gmail.com+380953495325

Знайти контакти місцевих координаторів та дізнатися про місце проведення можна за посиланням.