fbpx
Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Липень-серпень 2021. - картинка 1

Моніторинг стану реалізації права на освіту та освітніх потреб мешканців окупованого Криму. Липень-серпень 2021.

Реалізація права на освіту є прямою відповідальністю держави, зокрема в питаннях доступності, прийнятності й адаптованості освіти. Діти, які залишилися на окупованих територіях, не мають змоги фізично відвідувати українські школи. Для них існують інші способи здобути загальну середню освіту в Україні, серед яких:
– дистанційна освіта,
– екстернатна форма здобуття освіти (екстернат),
– сімейна (домашня) форма здобуття освіти.

У попередніх моніторингових звітах проаналізовано якість роботи дистанційної (квітень) та екстернатної (травень) систем навчання для кримчан.

У моніторингу за квітень розглянуто наявність інформації про освітні заклади, які організовують дистанційну освіту для дітей із тимчасово окупованих територій, а також наявність інформації про дистанційну освіту на сайтах закладів освіти, які організовують дистанційну освіту дітей із тимчасово окупованих територій.

У моніторингу за травень проаналізовано нормативно-правову базу, яка регулює екстернатну форму навчання, кількість шкіл, яку Міністерство освіти і науки пропонує для екстернатної форми навчання дітям із тимчасово окупованого Криму, а також інформацію щодо індивідуальної форми навчання (екстернат) дітей з окупованого Криму, наявну на сайтах навчальних закладів.

Для всеосяжного аналізу якості роботи дистанційної системи освіти для кримчан важливо розуміти, як сприймається інформація про неї зсередини окупованого Криму:
– чи легко її знайти,
– чи зрозуміла вона для сприйняття,
– наскільки швидко реагують школи, вказані на сайті МОН як такі, що надають послуги дистанційної освіти кримчанам?

Моніторинг саме цих питань і проводився у липні-серпні 2021 р.

Також у липневому випуску моніторингу досліджено способи підготовки до іспитів із предметів «Історія України», «Українська мова», «Математика», які можна знайти, безпосередньо перебуваючи в тимчасово окупованому Криму. 

Дослідження проводилося за результатами перших сторінок пошукових запитів моніторів, які перебувають на території тимчасово окупованого Криму. Для формування запитів використовувалися браузер Chrome, пошукова система Google.

З текстом моніторингу можна ознайомитись за посиланням.

Моніторинг підготовлено Центром громадянської просвіти “Альменда” в рамках проєкту «Спільна освіта: будуючи майбутнє разом». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program. 
Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.