fbpx
Якщо вас не пропускають на адмінкордоні з Кримом, то вимагайте письмового пояснення (відео) - картинка 1

Якщо вас не пропускають на адмінкордоні з Кримом, то вимагайте письмового пояснення (відео)

Ганна Рассамахіна, юрист спеціалізованої громадської приймальні у справах Криму Української Гельсінської спілки з прав людини, розповідає про порядок перетину адміністративного кордону з Кримом та перевезення речей:

З січня 2016 року діє постанова Кабінету Міністрів України № 1035, яка регламентує перевезення через адмінкордон багажу, майна. Ця постанова прийнята ніби то на виконання норм Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим», але це не зовсім так. Адже закон про ВЕЗ «Крим» допускає обмеження перевезення деяких товарів для господарських та комерційних цілей. Тобто встановлює перешкоди для перевезення комерційних вантажів. В той час, як постанова № 1035 регламентує перевезення всіх речей людей, які перетинають кордон. Тобто особистих речей і того, що люди везіть із собою для забезпечення своїх особистих потреб. Не дивлячись на наявність протирічь вищезгадана постанова діє, а прикордонники та митники керуються цим документом при огляді вантажів.

Які правила встановлює ця постанова? Цей перелік передбачає перевезення людиною одягу та речей виключно для власного користування. Крім того до цього переліку включено лікарські засоби, деякі предмети побутової техніки, зокрема друкарської машинки, музичних інструментів… Також через кордон можна перевозити соціально значущі продукти харчування загальною вагою не більше 50 кг на одну людину.

Що важливим є у цій постанові? Перелік  поданий у ній є вичерпним. Прикордонники та митники чітко дотримуються цього документу… і не пропускають жодного іншого товару чи вантажу, які не зазначені у цьому переліку. Тому на сьогоднішній день, ані в Крим , ані з нього не може ввезти/вивезти домашніх тварин, меблі, оргтехніку, окрім того, що у постанові.

По суті ця постанова повністю перекриває можливість для жителів півострову переселитися на материкову частину України… – це є незаконно. Тому на сьогоднішній день постанова № 1035 оскаржується в Окружному адміністративному суді міста Києва, і ми маємо надію, що воно буде скасована.

Я рекомендую перед тим як вирушити до адмінкордону ознайомитися з постановою, щоб не брати з собою речі не передбачені для перевезення. Адже не дотримання вимог цього переліку гарантує вам проблеми на кордоні.

При цьому вам потрібно пам’ятати, що у випадку, коли вас не пропускають через адмінкордон, то прикордонна та митна служба зобов’язані надати вам письмове пояснення щодо вашої затримки. Вимагайте такий документ і не дозволяєте забороняти вам у перетині адмінкордону на підставі усного розпорядження.

Адже лише при наявності письмової відмови це рішення можна буде оскаржити.

Нагадую, що наша приймальна працює за адресою: м. Киїів, вул. Інститутська, 21/8. Прийом ведеться за графіком: понеділок – середа з 14.00 до 18.00 за попереднім записом.