fbpx
Ще лишився час вступити в українські ВНЗ по спрощеній системі через центри

Ще лишився час вступити в українські ВНЗ по спрощеній системі через центри “Крим-Україна”

Крок 1. Виберіть один з 12 ВНЗ, на базі якого створено Освітні центри “Крим – Україна”.

Список 12 вищих навчальних закладів, при яких відкриті Освітні центри, дивись на сайтах Міністерства освіти і науки України та Центру громадянської освіти “Альменда”.

Ви можете вступити тільки в один з 12 вищих навчальних закладів, який має квоти для зарахування абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету

Крок 2. Подайте до уповноваженого освітнього закладу (школи) наступні документи:

  • заяву (особисто для повнолітнього) або заяву від батьків (одного з батьків) чи інших законних представників (для неповнолітніх)
  • документ, що посвідчує особу (пред’являється під час подання заяви)
  • освітню декларацію з наклеєною фотокарткою
  • бажано, але не обов’язково, додати до освітньої декларації інші матеріали (в паперовому вигляді або в форматі цифрових зображень), які можуть прямо або опосередковано підтвердити наведену в освітній декларації інформацію (табель, додаток до атестату, особова справа).
Зверніть увагу: Освітні центри починають роботу з 19 червня 2017 року.

Місцезнаходження уповноваженого освітнього закладу повідомлять в Освітньому центрі.

Освітня декларація – документ, який містить інформацію про результати навчання та проходження періодів навчання за курс загальної середньої освіти на тимчасово окупованій території України, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Освітню декларацію допоможе заповнити представник Центру.

В освітній декларації має бути наступна інформація: Ваше прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); інформація про документ, що засвідчує особу і громадянство; інформація про місце проживання; повне найменування навчального закладу, в якому навчався Заявник і отриманий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій території, а також інформація щодо освоєних, на думку Заявника, предметів шкільної програми.

Крок 3. Визначитися з датами та пройти Державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови та історії України.

ДПА проводиться на базі загальноосвітніх навчальних закладів, закріплених за Освітніми центрами.

ДПА може проводитися вже на наступний день після подачі заяви.

Після здачі 2-х ДПА отримаєте Довідку з результатами в уповноваженому освітньому закладі.

Крок 4. Подайте в Освітній центр обраного вами ВНЗ наступні документи:

  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см
  • документ, що посвідчує особу
  • довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Зауважте:

Документи подаються особисто в письмовій формі.

Документи приймаються до 20 липня 2017 року 18:00

Сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання може не подаватися, але можлива і подача сертифікатів за 2016 або 2017 роки.

Якщо ви закінчили навчальний заклад не в 2017 році, то вам необхідно додатково надати довідку ВПО (внутрішньо переміщеної особи).

Крок 5. Здайте один вступний іспит.

Який саме вступний іспит – визначає кожне ВНЗ залежно від спеціальності й спеціалізації.

Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Вступні іспити проводяться до 23 липня 2017 року.

Крок 6. Взяти участь в конкурсі в рамках квот.

Конкурсний бал визначається як сума середнього балу документа про загальну середню освіту (сума оцінок ДПА з української мови та історії України) та вступного профільного іспиту з предмету.

Квоти встановлюються в розмірі 20% (але не менше 1 місця) від максимального (загального) обсягу державного замовлення з відкритими й закритими конкурсними пропозиціями.

Рейтингові списки вступників оприлюднюються 24 липня 2017 року не пізніше 12:00 години, а зарахування проводиться 26 липня не пізніше 12:00 години.

Покрокова інструкція складена відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Наказ МОН від 24.05.2016 №560 та Наказ МОН від 30.01.2017 №105).