fbpx
Реєстрація на ЗНО для кримчан подовжена до 21 червня! - картинка 1

Реєстрація на ЗНО для кримчан подовжена до 21 червня!

6 червня 2016 року на сайті Українського Центру Оцінювання Якості Освіти (УЦОЯО) з’явилася інформація про проведення ще однієї додаткової сесії Зовнішнього Незалежного Оцінювання (ЗНО) для дітей, які проживають в тимчасово окупованому Криму. Ці зміни були внесені відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України (МОН) №610 від 03.06.2016 року «Про проведення в 2016 році повторної додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для окремих осіб, які проживають в Автономній Республіці Крим, м. Севастополь або переселилися з них». Чому ж виникла така необхідність?

Ще минулого року, Міністерство освіти визначило терміни проведення ЗНО – як основної, так і додаткової сесії (Наказ МОНУ №1143 від 05.11.2015 р.). В цьому наказі були прописані дати проведення оцінювання по всіх предметах. Окрім того додаткова сесія була розрахована в основному для мешканців з тимчасово окупованих територій. Також для них і було запроваджено і особливі терміни реєстрації, діти могли реєструватися до 20 травня. Таким чином, учні з тимчасово окупованого Криму, пройшовши через важке випробування у вигляді екстернатури (це перевірка рівня знань з УСІХ предметів, які є в додатку до атестату, а це біля 16 предметів) мали можливість скласти ЗНО у зручний час, так як основні випробування з української мови та історії України/математики проводилися в навчальний період, в травні місяці. Учні з окупованого Криму активно реєструвалися на ЗНО, проте скільки їх було зареєстровано не відомо, так як УЦОЯО так і не надав інформацію, не зважаючи на запити громадських організацій. Єдине, що відомо, це те що у Херсонській області зареєструвалося 199 випускників (в минулому році їх було 62).

У цей же навчальний рік, в лютому місяці Міністерство освіти Російської Федерації видає наказ про проведення Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ) (Наказ МОН РФ №72 від 05.02.2016 р.), аналогу українського ЗНО, де також визначає терміни проведення ЄДЕ.

В підсумку терміни  ЗНО (додаткової сесії) та ЄДЕ збіглися в часі їх проведення:

Україна Росія
Українська мова і література 14 червня Іноземна мова, біологія
Математика 16 червня Інформатика и ІКТ, історія
20 червня (пн) Хімія, фізика
Історія України 21 червня
Російська мова 22 червня резерв: географія, іноземна мова, хімія, суспільствознавство, інформатика и ІКТ
Англійська мова 23 червня резерв: іноземна мова (усно)
Іспанська мова 23 червня
Німецька мова 24 червня резерв: література, фізика, історія, біологія
Французька мова 24 червня
28 июня (вт) резерв: математика Б, П
Біологія 29 червня
Фізика 30 червня резерв: з усіх предметів
Географія 1 липня
Хімія 4 липня
Наказ МОНУ №1143 від 05.11.2015 р. Наказ МОН РФ №72 від 05.02.2016

Але це залишається непомітним зі сторони українських чиновників. Не зважаючи на попередження громадських організацій про можливі збіги, українська влада не помічала цього. І тільки після листа Мустафи Джемілєва — Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу № 31/35-01 від 25 травня 2016 року, МОН видає відповідний наказ, запровадивши повторну додаткову сесію ЗНО.

Отже, повторна додаткова сесія буде проведена з 02 до 09 липня 2016 року в містах Дніпропетровськ, Київ, Львів, Харків і Херсон з української мови і літератури, математики, історії України, російської, іспанської, англійської, німецької, французької мов, біології та фізики. Учні з тимчасово окупованого Криму мають можливість зареєструватися до 21 червня, надіславши заяви у письмовому або електронному вигляді.

Олег Охредько,

експерт з освітніх питань ЦГП «Альменда»