Умови вступу – спрощена система.
Для вступників з тимчасово окупованих територій передбачена спрощена система вступу за допомогою Освітніх центрів «Крим-Україна», «Донбас-Україна», які функціонують на базі закладів вищої та фахової передвищої освіти.
Також передбачені певні пільги, наприклад:
- квота-2, яка на бюджетні місця
- вступ без національного мультипредметного тесту
- дистанційна подачу документів та складання вступних іспитів
- врахування відсутності певних документів державного зразка у вступника через неможливість їх отримання на таких територіях
- безкоштовне проживання в гуртожитку.
Хто може вступати по квоті-2?
Заявники, місце проживання яких підтверджено (задекларовано, зареєстровано тощо):
- на ТОТ (станом на 24 лютого 2022 року)
- у населених пунктах, віднесених до територій ведення активних бойових дій*, (станом на 1 липня 2024 року)
- у населених пунктах, тимчасова окупація яких завершилася після 1 січня 2024 року, які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення в календарний рік вступу
- на ТОТ Автономної Республіки Крим і міста Севастополь за умови здобутої після 20 лютого 2014 року базової середньої або повної загальної середньої освіти
Необхідні кроки для вступу.
1. Обери спеціальність і університет. Звернись в Освітній центр «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна» при університеті (контакти можна знайти на сайті обраного закладу).
Увага: до Освітніх центрів можуть звертатися з тимчасово окупованої території АР Крим і міста Севастополя або частин Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Херсонської областей.
2. Подай документи до Освітнього центру. Всього ти можеш подати 5 заяв, але до одного закладу вищої освіти.
3. Пройди вступні випробування, що визначені правилами прийому закладу вищої освіти.
4. Отримай інформацію про зарахування та подай оригінали документів.
Необхідні документи для подачі в Освітній центр.
- Заява.
- Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з 2021 року або результати національного мультипредметного тесту за 2022-2024 роки (далі НМТ) (за бажанням).
- Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності).
- Документ, що посвідчує особу, а за його відсутності – свідоцтво про народження.
Важливо: у разі відсутності в документі, що посвідчує особу, відмітки про реєстрацію місця проживання на ТОТ України, підтвердження може здійснюватися на підставі відомостей про місце проживання та/або довідки про реєстрацію батьків (опікунів).
- Чотири кольорові фотокартки (3×4 см).
- Документ про освіту державного зразка та додаток до нього (за наявності).
Увага!
Якщо у вступника\ці немає документів державного зразка, що підтверджують повну загальну середню освіту, Освітні центри сприяють проведенню річного оцінювання та державної підсумкової атестації заявника/ці з української мови та історії України, видачі документів державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту (здійснюється уповноваженим закладом загальної середньої освіти)
Детальніше про отримання освітнього документу читайте тут
- Довідка про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації уповноваженого закладу загальної середньої освіти в рік вступу (за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього). Довідка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) або НМТ. (уповноважений заклад середньої освіти самостійно передасть довідку в Освітній центр)
Увага! Оригінали документів обов’язково мають бути подані до приймальної комісії впродовж 3 місяців після початку навчання.
Важливі дати вступу.
Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» починають свою роботу з 1 червня.
Особливості вступу до закладів фахової передвищої освіти.
Проходять вступні випробування та в разі отримання позитивної оцінки рекомендуються до зарахування на навчання за кошти державного або місцевого бюджету наступні категорії:
- особи, місцем проживання яких зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території та перебувають на ній або які переселилися з неї після 01 січня 2024 року;
- особи, місце проживання яких зареєстровано (задекларовано) в населених пунктах, віднесених до території активних бойових дій (активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) станом на 01 липня 2024 року, або тимчасова окупація яких Російською Федерацією завершилась після 24 лютого 2022 року і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї в календарний рік вступу.
Подача заяв та документів відбувається в 2 етапи:
- перший – за кошти державного бюджету з 1 липня до 31 липня
- другий – на контракт з 1 липня по 23 вересня.
Перелік закладів вищої освіти, при яких діють Освітні центри «Крим-Україна», «Донбас-Україна».
Перелік закладів доступний для перегляду за посиланням або файлом для завантаження.
Поширенні запитання
Я знаходжусь в окупації/в зоні активних бойових дій, хочу вступити до українського університету, але не маю можливості виїхати та скласти НМТ, чи є інші можливості вступу?
Якщо ваше місце проживання зареєстровано на тимчасово окупованій території, або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій станом на 01 липня 2024 року та ви перебуваєте там або переселилися з цих територій після 01 січня 2024 року - ви можете не складати НМТ. У такому випадку ви можете скласти вступні випробування з 3 предметів: української мови, історії України та третій предмет, який визначається Правила прийому (математика, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія).
У мене немає українського паспорта, чи можу я вступити до українського університету?
Так. Якщо ви ще не маєте українського паспорта, ви можете подати замість нього свідоцтво про народження та вступити з ним. А згодом отримати український паспорт.
Я закінчив школу в окупації та не маю українських освітніх документів, чи можу я вступити до українського університету?
Так. Якщо ви не маєте українського свідоцтва про повну загальну середню освіту – ви можете скористатись допомогою Освітніх Центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» (це такі допоміжні «частини» приймальних комісій); вони направлять вас до закладу середньої освіти, в якому ви складете 2 річних оцінювання - з української мови та історії України, одразу після цього замовлять вам свідоцтво про повну загальну середню освіту. Ця процедура займе всього кілька днів.
Хочемо, щоб наша дитина вступила до українського університету, проте дуже переймаємось, що хтось про це дізнається, наскільки це безпечно?
Вся процедура вступу для дітей з тимчасово окупованих територій є анонімною, їхні імена зашифровуються, тому ніхто не може дізнатись про те, де вони проживають чи звідки вони приїхали.
Ми прочитали, що для вступу потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, проте ми не можемо заходити на сайти з доменом “ua”, як нам бути?
Обовʼязок зареєструвати електронний кабінет вступника мають особи, які вступають на загальних підставах. Інформацію про вступників, які проживають на тимчасово окупованих територіях України вносять представники закладів освіти, тому реєструватись на українських сайтах не потрібно, більше того, комунікація з представниками закладів вищої освіти здійснюється зручним для вступника способом (месенджері, електронна пошта), також всі ваші дані зашифровуються.
Чи матиму я право на стипендію, якщо вступлю до українського університету?
Так, держава забезпечує дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти, яка у тому числі полягає у наданні соціальної стипендії, а також пільгової оплати за проживання. За результатами навчання може надаватись академічна стипендія. Студентам, котрі мають право на отримання соціальної стипендії і набувають право на отримання академічної стипендії, виплачується тільки один вид стипендії на їх вибір.
Чи зможу я після вступу проживати в гуртожитку?
Так, Держава забезпечує дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, дітям, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти, яка у тому числі полягає у проживанні у студентських гуртожитках з пільговою оплатою. Держава забезпечує особам, які зареєстровані як внутрішньо переміщені фінансову допомогу на проживання, що покриває вартість проживання в гуртожитку. Також деякі заклади освіти надають безкоштовне проживання в гуртожитку саме на період вступу.