fbpx
Менше ніж за місяць Мандрівний Docudays UA завітає у Бердянськ - картинка 1

Менше ніж за місяць Мандрівний Docudays UA завітає у Бердянськ

На початку грудня  стартує XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

2 грудня в Бердянську відбудеться еко-кухня, на якій ми пропонуємо всім бажаючим поїсти разом з нами смаколики та поговорити про екологічні виклики які сьогодні є у суспільстві.

Перший показ цьогорічного фестивалю відбудеться 3 грудня в Центр дитячої та юнацької творчості. І наш фестиваль розпочнеться із зворушливої історії про дорослішання з програми DOCU/ЮНІСТЬ. Ми пропонуємо разо подивитись фільм «Dixie Land» Романа Бондарчука про дивовижний дитячий джаз-бенд на березі Чорного моря. Цього літа стрічка отримала нагороду на Одеському кінофестивалі-2017 як найкращий український повнометражний фільм.

Протягом тижня ми запрошуємо вас на відкриті покази які відбудуться:

4/12 – 17:00 – Бердянський державний університет, вул. Шмідта 4, фільм  «Народжені бути вільними». Ця стрічка розповідає про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції. Це відважне викривальне дослідження від журналісток-дайверок отримало приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2017.

6/12 – 17:00  – Бердянський державний університет, вул. Шмідта 4,  фільм «Війна химер» – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

7/12 – 16:00 – Юн-прес , вул. Ля-Сейнська, буд. 2, фільм «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек».  У стрічці, реалізуючи своє право на місто, мешканці Стамбула виступають проти комерціалізації публічного простору.

І закриття фестивалю відбудеться 10 грудня о 12:00 у міському молодіжному клубі «Співдружність», вул. Ля-Сейнська, буд. 2.
Ми пропонуємо разом подивитись фільм «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова»,  обговорити становище українських політв’язнів в застінках Кремля, та підписати листівки із словами підтримки.

Крім того в рамках фестивалю відбудуться цікаві воркшопи, які ми анонсуємо трохи пізніше.

І спеціально для школярів міста Бердянськ та Бердянського району! Друзі, ми про вас пам’ятаємо і завітаємо прямо в ваші школи із показами документальних стрічок! Навіть більше, для вас ми підготували спеціальний показ – фільм «Боротьба Джамали».


Тож чакаємо на зустрічі на фестивальних майданчиках!