fbpx
Центр громадянської просвіти «Альменда» (ЦГП «Альменда») - картинка 1

Центр громадянської просвіти «Альменда» (ЦГП «Альменда»)

У 2008 р. в м. Ялті (АР Крим) була створена Ініціативна група з прав людини, у 2011 р. вона була зареєстрована як юридична особа – громадська організація «Центр громадянської просвіти «Альменда».

Центр громадянської просвіти «Альменда» (ЦГП «Альменда») - картинка 2


Мета – захист прав людини шляхом правових і просвітницьких дій та розвиток інституцій громадянського суспільства.
У зв’язку з подіями у Криму окремим напрямком роботи ЦГП «Альменда» є правова допомога вимушеним переселенцям та тим, хто залишився на окупованій території, а також розробка нормативно-правової бази та моніторинг законодавства України з питань окупованої територія та захисту прав людини на півострові.

Основні напрямки роботи:

(а) організації та ведення безоплатної правової допомоги (правова приймальня) − в рамках проектів «Посилення громадянської активності кримського суспільства» та «Підвищення обізнаності в сфері прав і свобод людини на Південному Березі Криму»; на базі організації працює безоплатна приймальня мережі приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини.
(б) методична та просвітницька робота з формування цінностей прав людини та толерантності, критичного мислення – проведення навчальних семінарів та трененгів, підготовка та друк методичних посібників, авторських уроків та рекомендацій для вчителів та громадських активістів, робота Клуба соціального та правового кіно, підготовка молоді та вчителів в сфері критичного мислення, громадянської відеотворчості та медіаграмотності.
(в) проведення моніторингу − участь у роботі Кримської польової місії з прав людини з питань забезпечення моніторингу дотримання прав людини шляхом присутності у регіоні (http://crimeahr.org/ ); участь у Програмі з підготовки моніторів Національного превентивного механізму, моніторинг та дослідження стану громадянського суспільства.
(г) організації просвітницьких акцій − проект «Підвищення обізнаності у сфері прав і свобод людини на Південному березі Криму», програма «Просвіта в сфері прав людини на Північному Кавказі», організація Ялтинського міського молодіжного конкурсу відео-робіт «Соціальний об’єктив» та Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays.UA у м. Ялта, організація діяльності Клубу соціального та правового кіно та ін.; проект «Громадськість протидіє інформаційній війні проти України».
(д) робота з підготовки волонтерів − проект «Майстерні мобільних волонтерів», популяризація волонтерської діяльності.

 

Слідкувати за діяльністю організації також можна у соціальних мережах
Facebook