fbpx
Алгоритм отримання атестату дітьми з анексованого Криму - картинка 1

Алгоритм отримання атестату дітьми з анексованого Криму

В травні місяці розпочнеться реєстрація на додаткову сесію Зовнішнього Незалежного Оцінювання (ЗНО), з 3 по 19 травня учні та учениці з випускних класів шкіл тимчасово окупованого Криму мають можливість зареєструватися і прийняти участь у складанні іспитів ЗНО. Більше інформації можливо отримати на сайті УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти).
Але потрібно звернути увагу, що до ЗНО можуть потрапити тільки ті, хто навчається за екстернатом. Якщо раніше це було дуже складно, то зараз ситуація спрощується, хоча і не стає простою.
В цьому році, під тиском громадських організацій, Міністерство освіти і науки України розробило та прийняло нове Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах (Наказ МОН №369 від 13.03.2017 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за N 416/30284). В цьому Положенні про екстернат (далі Положення) і прописаний шлях для отримання атестату. Зверніть увагу, для отримання атестату потрібно також отримати свідоцтво про базову загальну освіту (9 клас).

Алгоритм отримання українського атестату:

Алгоритм отримання атестату дітьми з анексованого Криму - картинка 2

Зверніть увагу!

Екстерн має право:
— отримувати необхідні консультації педагогічних працівників в межах навчального часу, установленого пунктом п’ятим розділу III цього Положення;
— безкоштовно користуватися підручниками, навчальними посібниками та іншою літературою бібліотечного фонду;
— брати участь у зовнішньому незалежному оцінюванні на загальних підставах.

Якщо Ви не задоволені результатами середнього балу та оцінок ЗНО, то завжди є можливість вступити до українських вишів через Освітні центри «Крим – Україна». Але пам’ятайте, у Вас буде тільки ОДНА можливість в цьому році. Більше інформації про вступ через Освітні центри «Крим – Україна» можливо дізнатися на сайті  ЦГП «Альменда».

Олег Охредько,

експерт ЦГП «Альменда»