fbpx
Стипендіальний конкурс для ВПО на участь у Європейському форумі Альпбаха – 2015. - картинка 1

Стипендіальний конкурс для ВПО на участь у Європейському форумі Альпбаха – 2015.

 

ГО «Київська Ініціативна Група Альпбаха»

 оголошує про початок проведення стипендіального конкурсу

 для внутрішньо переміщених осіб на участь у

Європейському форумі Альпбаха – 2015.

 Громадська організація «Київська ініціативна група Альпбаха» (далі – КІГА), за спонсорської підтримки ERSTE Foundation, IB. Group IB. Interbilanz, IT Company SmartDocuments та SIEMENS Ukraine (далі – Спонсори) та партнерської підтримки страхової компанії «КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП» оголошує про початок проведення стипендіального конкурсу для внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей і проживаючих на цих територіях, а також для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та                  м. Севастополя, на здобуття  стипендій на участь в програмі Європейського Форуму Альпбаха в Австрії, що відбудеться з 19 серпня по 04 вересня 2015 року.

Визнаючи необхідність впровадження різносторонньої програми допомоги внутрішньо переміщеним особам, зокрема молоді, як особливо вразливій категорії, спільно та за підтримки Спонсорів – представників соціально відповідальних компаній, громадська організація «КІГА» організовує та проводить цей стипендіальний конкурс.

Головна мета Конкурсу – надання унікальної можливості для внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей і проживаючих на цих територіях, а також внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, взяти участь в навчально-освітній програмі Європейського Форуму Альпбаха  в Австрії (далі за текстом – ЄФА – 2015/Форум).

ЄФА – 2015 складається з тижня Семінарів та двох тижнів Симпозіумів, які проводяться викладачами європейських, британських та американських університетів, Нобелівськими лауреатами, представниками інституцій ЄС, політиками, журналістами та представниками бізнесу.

Семінари та Симпозіуми проводяться на теми, які стосуються сфери міжнародного права, політики, економіки, фінансів, інновацій в технічних та точних наук, IT, медицини, охорони здоров’я, енергетики, навколишнього середовища, тощо. Таким чином, незалежно від Вашої спеціалізації, Форум запропонує унікальну програму для кожного.

Детальна програма ЄФА – 2015 розміщена на сайті www.alpbach.org

Проведення конкурсу забезпечується Стипендіальною комісією конкурсу, що складається з представників ГО «КІГА» та представників Спонсорів.

Переможець стипендіального конкурсу обов’язково повинен:

 • Бути студентом 1-6 курсів, випускником, науковцем, аспірантом чи молодим спеціалістом або представником громадських організацій віком від 18 до 30 років (30 включно);
 • володіти англійською мовою, рівень не нижче B1 (intermediate level). Знання німецької мови може вважатись перевагою, але не є обов’язковим;
 • мати дійсний закордонний паспорт з кінцевим терміном дії мінімум 3 місяці після закінчення поїздки в Австрію на участь в ЄФА з  мінімум двома чистими сторінками для візи, термін дії не повинен перевищувати 10 років
 • участь в Конкурсі можуть брати лише особи, які раніше жодного разу не приймали участі в програмі ЄФА.
 • перебувати в Донецькій або Луганській областях або бути внутрішньо переміщеним до інших міст та регіонів України, в тому числі вищеперерахована категорія осіб з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, які внутрішньо переміщені до інших міст та регіонів України.

Перелік документів, необхідних для участі у Конкурсі;

 • мотиваційний лист, складений англійською мовою (максимум 1 сторінка);
 • резюме (CV) англійською мовою з фотографією (максимум 2 сторінки);
 • сканована довідка з місця навчання, у разі закінчення вищого навчального закладу – сканований диплом та довідка з місця роботи; в разі наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» подається сканована копія такої довідки;
 • написання двох есе є обов’язковим для учасників конкурсу.

Одна тема есе є обов’язковою для всіх, другу тему есе учасник Конкурсу обирає самостійно на власний розсуд серед запропонованих.

Вимоги до есе: есе складається двома мовами: українською та англійською. Об’єм  кожного есе – до 2 сторінок, 12 шрифт, інтервал 1,5.

Перша тема есе. В залежності від місця проживання /походження (Східна Україна /Крим) учасник обирає одну з тем:

 1. Східна Україна: шляхи вирішення конфлікту та попередження появи нового/ Eastern Ukraine: ways to resolve the conflict and to prevent the rise of a new one.
 1. Ваш погляд на питання Криму – чи стане колись півострів знову українським?/ Your vision on the Crimea issue – will the peninsula ever be Ukrainian again?

Друга тема есе. Учасник обирає на власний вибір серед запропонованих тем в залежності від своєї спеціальності одну:

 1. «Енергонезалежність – від людини до держави» (тема стосується того як кожен з нас своїми діями може вплинути і допомогти державі на глобальному рівні вирішити питання енергонезалежності – технології, альтернативні джерела, приклади успішних ініціатив з незалежного енергозабезпечення тощо)/ Energy self-sufficience – how can each of us help to the country to solve the problem of energy independence on the global level?
 1. «Впровадження замкнутого циклу переробки відходів: фантастика чи вимушена реальність для України?» (тема стосується сміттєзвалищ, як можливо з них робити енергію і не псувати екологію; чи це дорого і недосяжно за технологіями для України, чи необхідно впроваджувати вже негайно?)./ Implementation of the closed circuit recycling – fantasy or forced reality for Ukraine? 
 1. «Дигіталізація сучасного суспільства – тренди та виклики сьогодення»/ Digitalization of the modern society – trends and challanges of the present.
 1. «Фігура України на геополітичній шахівниці Європи та Росії»/ Ukraine as a figure at the geopolitical chessboard of Europe and Russia.
 1. «Угода про Асоціаціюприховані можливості/загрози для України»/ Ukraine-European Union Association Agreement – hidden possibilities/dangers for Ukraine
 1. «Медична реформа в Україні: що потрібно зробити для побудови повноцінної системи охорони здоров’я в Україні?»/ Healthcare reform in Ukraine: what should be done for building a fully-fledged health care system in Ukraine?

Увесь перелік документів разом з есе заявники відправляють на електрону адресу ГО «КІГА» kiga.forum.alpbach.network@gmail.com до 03 червня 2015 року.

Загальна кількість стипендій – 11.

9 стипендій присуджується на участь у всій програмі Семінарського тижня та Симпозіумів ЄФА;

2 стипендії  присуджуються на участь в програмі Технологічного та Політичного Симпозіумів.

Стипендія покриває:

 • безкоштовне оформлення Шенгенської візи в посольстві Австрії та поліси страхування для виїзду за кордон, які покриваються для стипендіатів Партнером Конкурсу Страховою компанією «КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП»;
 • транспортні витрати з України до Австрії;
 • проживання зі сніданком;
 • участь у програмах ЄФА – 2015, навчальні матеріали, посібники для Семінарського тижня та програми Симпозіумів;
 • добові у розмірі 17 Євро на добу,
 • вечері під час прийомів, а також екскурсійна програма.

Стипендія складає від 1000 Євро до 1500 Євро, у залежності від програми та строків перебування.

Етапи проведення конкурсу:

1 Етап (13 травня – 3 червня 2015 року). Прийом документів від конкурсантів на електронну адресу ГО «КІГА» kiga.forum.alpbach.network@gmail.com.

2 Етап (3 червня – 13 червня 2015 року). Визначення фіналістів, які запрошуються до співбесіди з фіналістами.

3 Етап (до 23 червня 2015 року). Визначення переможців.

Оголошення результатів конкурсу до 25 червня 2015 року.

Дедлайн прийому документів на електрону адресу ГО «КІГА» kiga.forum.alpbach.network@gmail.com – 03 червня 2015 року.

Порядок та умови Конкурсу визначені в Положенні про Конкурс. Подаючи документи на участь у Конкурсі його учасники тим самим погоджуються на всі умови Положення про Конкурс.

За додатковими питаннями стосовно підготовки та подання документів чи співпраці, звертайтесь на електронну адресу: d.voyuta@gmail.com, або за телефоном +38-099-025-44-01; olena.chernovakiga@gmail.com або за телефоном +38-067-534-40-16; +38-063-597-90-63; або natalka.lukianets@gmail.com