fbpx
В «освітянському відомстві» Криму знову маніпулюють цифрами щодо випускників - картинка 1

В «освітянському відомстві» Криму знову маніпулюють цифрами щодо випускників

Нещодавно освітній простір тимчасово окупованого Криму сколихнув помпезний виступ так званого міністра освіти анексованого Криму Наталії Гончарової, яка навела певні цифри цьогорічної  вступної компанії. Давайте спробуємо більш прискіпливо поглянути на озвучені цифри.

І так, окупаційна чиновниця заявила, що в  тимчасово окупованому  є біля 11 тисяч випускників. От тільки тут вона трохи прибрехала. Так, на початку грудня 2016 року на сайті окупаційного міністерства освіти була розміщена інформація «Крымские школьники написали Итоговое сочинение (изложение)». В цьому повідомленні розповідається про те, що кримські випускники прийняли участь у написанні підсумкового твору (переказу) і вказується кількість учнів та учениць – 9448 та ще 45. Потрібно звернути увагу на те, що цей підсумковий твір є обов’язковим для всіх випускників і також він відкриває допуск до Державної підсумкової атестації (Государственной Итоговой Аттестации (ГИА). Отже очильниця «освітнього відомтсва» сказала неправду, адже помилитися на півтори тисячі – це не звичайна обмовка.

Наступна цифра в нещодавньому виступі – це кількість дітей, які планують складати Єдиний державний екзамену (ЄДЕ, щось схоже на  українське ЗНО). Нам повідомили, що ця цифра вже досягає 50%. Так, в минулому році кількість бажаючих була біля 40%, проте частину випускників заставляють складати цей екзамен. У 2016 році, один з міністрів окупаційного кабміну Криму навів за тиждень до закінчення реєстрації цифру в два рази менше, аніж потім видали чиновники. І ще одне – використання цього ЄДІ. За інформацією проректора Кримського Федерального університету (найбільшого вишу анексованого Криму, який має біля 90% всіх кримських студентів) ЄДЕ скористалися всього 6,5% від зарахованих студентів. От же самі діти не бажають користуватися цим екзаменом.

І останнє, «міністр освіти» спрогнозувала, що до вишів країни –окупанта буде поступати 15% кримчан. Дозволю і собі невеликий прогноз – їх буде менше. Адже в 2016 році Росія подовжила ще на два роки перехідний період, дозволивши вступати або за ЄДЕ, або за вступними  екзаменами. Проте окупанти не надали гарантовані бюджетні місця для кримчан (в минулому році було виділено 16 тисяч місць у вишах Росії для кримчан). От же діти з тимчасово окупованого Криму будуть вступати на загальних умовах із росіянами. А тенденція вказує на жахливу ситуацію для колоборантів – у 2016 році до вишів Росії вступило біля 1300 випускників , що в 2 рази менше, аніж у 2015 році. І потрібно пам’ятати, що за словами тій же самої Наталі Гончарової з російських вишів повернулися (перевелися) до анексованого Криму біля 4 тисяч кримчан. Окрім того і Україна покращує умови для вступу до вишів для кримських дітей.

Підводячи підсумок потрібно сказати, що освітні чиновники окупованого Криму кажуть не всю правду або просто брешуть.

Олег Охредько, експерт ЦГП «Альменда»,

для ІА «Голос Криму»